Granulat z trawy dla koni

Bardzo wiele mówi się o nie ekologicznych metodach karmienia zwierząt, które owszem mogą być o wiele skuteczniejsze w swoim działaniu niż naturalne suplementy. Oczywistą sprawą jest fakt, iż tego typu produkty od pierwszego dnia nie cieszą się dużym uznaniem, a co więcej gdy klienci dowiadują się o karmieniu zwierząt nienaturalnymi składnikami bardzo często rezygnują ze współpracy. Nie zapominajmy o prywatnych hodowcach, którzy decydują się na hodowle zwierząt w celu oszczędności oraz ze względu na możliwość naturalnego skarmiania. Dlatego bez wątpienia warto jak najczęściej wspominać o naturalnych dodatkach do pasz dla zwierząt takich jak granulat tworzony z różnego rodzaju traw. Jest to z pewnością produkt warty polecenia, który sprawi że nie będziemy więcej martwić się o naturalność w tej kwestii. To jednak nie wszystko co on nam oferuje, posiada wiele zalet o których nie sposób nie mówić ponieważ są bardzo istotne i zmieniają postrzeganie granulaty z traw naturalnych.

Tym powinieneś karmić konie!

Hodowcy koni z pewnością doskonale wiedzą, iż karmienie tych zwierząt nigdy nie należało do najprostszych. Ich hodowla jest bardzo specyficzna i wymagająca, a jeżeli ktoś nie jest tego świadomy to bardzo szybko może narazić się na problemy zdrowotne tych zwierząt. Dlatego aby skutecznie wyeliminować takie ryzyko warto przetestować trawokulki, czyli specjalny dodatek do paszy który spełnia wszystkie wymagania jakie stawiają konie przed swoimi właścicielami. Reasumując jest to nic innego jak różne gatunki traw zebrane tylko i wyłącznie z pierwszego pokosu. Dodatkowo są odpowiednim i dostosowanym źródłem błonnika w zalecanej porcji, nie zawierają również cukru co stanowi istotną kwestię. Jednak największą zaletą jaką mogą pochwalić się trawokulki to ich uniwersalność, bowiem bez żadnego problemy można łączyć je z paszą treściwą co jest swoją drogą najlepszym rozwiązaniem. Bądź gdy mamy dla nich inne zastosowanie mogą stanowić idealny zamiennik błonnika wykluczając przy tym udział ziaren zbóż.

Czy jest to konieczne podczas skarmiania?

Naturalną sprawą jest to, że zwierzęta potrzebują naturalnych składników znajdujących się nigdzie indziej lecz w trawie. Szczególnie porą zimową oraz wczesną wiosną ciężko jest zapewnić zielonkę dla koni, w takiej sytuacji trzeba znaleźć inny sposób na dostarczanie niezbędnych substancji odżywczych. Choć wyżej wymieniony produkt wszedł na rynek całkiem nie dawno cieszy się coraz większym uznaniem wśród hodowców i nieprzerwanie poszerza swoje grono odbiorców. Bardzo ważnym czynnikiem, który sprawia że produkt ten staje się bardziej atrakcyjny to jego cena. W tej kwestii możemy liczyć na przyzwoitą cenę, która nie stanie się dużym obciążeniem. Na pytanie czy produkt ten jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu koni odpowiedź brzmi nie, jednak kiedy chcemy wspomagać ich rozwój oraz codzienne funkcjonowanie z pewnością warto skorzystać z takiej opcji i bez zbędnego czekania kupić granulat stworzony z traw naturalnych z pierwszego pokosu.

Author: ladne-wnetrza.com.pl