Jak sprawić, żeby łazienka była bardziej trendy

Jeśli interesuje Cię wystrój bardziej oryginalny i odbiegający od panującego kanonu aranżacji, a także należysz do osób, które nie lubią tradycyjnych wnętrz, pomyśl, by łazienkę również zaaranżować w ciekawy sposób. Designerskie wnętrza najczęściej kojarzą nam się z innymi pomieszczeniami- salonem, sypialnią itd. Łazienka wydaje się elementem, który bezpieczniej jest urządzić tradycyjnie. Ale dlaczego? Łazienka designerska może być uzupełnieniem modnego mieszkania czy też domu, ale śmiało może wyróżnić tradycyjne mieszkanie.

Oryginalna armatura

 

Modna wanna

W sklepach znajdziemy głównie powszechne modele wanny, czy też umywalki. Ale producenci oferują obecnie także rozwiązania dla bardziej wymagających. Jeśli jesteś fanem długich kąpieli w wannie, możesz postawić w swojej łazience na taką o ciekawych kształtach Modna wanna wolnostojąca jest obecnie dostępna w wielu opcjach. Poniżej kilka przykładów wanny, które śmiało możesz wybrać jeśli cenisz sobie niestandardowy design:

– wykończona przezroczystym szkłem, dzięki czemu widać wodę “jak w akwarium”
– geometryczna, z wyżłobieniami
– w formie “hamaka”
– okrągła lub nawet prostokątna, lub także kwadratowa
– przypominająca kształtem wygodny fotel itd.

Wanny znajdziesz także w wielu ciekawych kolorach. Standardowy biały to bezpieczny wybór, ale jeśli chcesz, żeby łazienka designerska bardziej się wyróżniała, możesz wybierać wśród kolorów: czarnego, złotego, srebrnego, pastelowego (np. miętowego) itp. W kolorystyce tak naprawdę ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

Niesztampowa umywalka

Umywalki również dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Jeśli szukasz ciekawego kształtu możesz postawić na umywalkę w formie:

– naturalnego kamienia
– muszli
– misy itd.
– o kształcie trójkątnym, kwadratowym lub prostokątnym

Coraz więcej osób decyduje się także na ciekawe wykończenie łazienkowego zlewu: wyżłobienia, kamienna faktura, oryginalny kolor. To wyróżni Twoje pomieszczenie łazienkowe.

Oryginalny prysznic

Jeśli jednak jesteś fanem głównie szybkiego prysznica- twoja kabina prysznicowa nie musi być nudna. Obecnie stosuje się wiele ciekawych rozwiązań:

– brak brodzika, tzw. odpływ liniowy
– rezygnacja z typowej kabiny, na rzecz samego szkła
– konstrukcja metalowa, często podzielona na tzw. okienka
– przeszklenie o ciekawej fakturze, z różnymi wzorami

Łazienka designerska poza ciekawą armaturą powinna zawierać także oryginalne dodatki- pomyśl również o nich w kontekście wykończenia swojego wnętrza. W połączeniu da to efekt niespotykanej łazienki, która umili Ci toaletowe rytuały!

Author: ladne-wnetrza.com.pl