Jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku?

Małe mieszkania to zazwyczaj kłopot polegający na trudności wydzielenia odrębnego miejsca do wypoczynku dla dzieci. O ile w przypadku pokoju dla jednego dziecka zwykle nie ma takiego problemu, o tyle pojawia się on wówczas, gdy na świat przyjdzie drugie dziecko, dla którego należy znaleźć odrębny kącik w pokoju starszego rodzeństwa. Jak rozwiązać ten problem za pomocą dobrze dopasowanych mebli?

Jak urządzić pokój dla dwójki rodzeństwa?

W pokoju dla dwójki rodzeństwa muszą się znaleźć koniecznie dwa stanowiska do odrabiania lekcji, lub w przypadku dzieci młodszych stoliczek z dwoma krzesełkami, tak aby każde dziecko miało dla siebie miejsce do rysowania i zabawy. Wspólne miejsce na zabawki lub książki wydaje się być oczywistością, jednak problemem może okazać się, jak położyć dzieci spać, aby każdemu z nich było wygodnie. Tu na pomoc mogą przyjść sofy rozkładane. To szczególne rozwiązanie w przypadku rodziców, którzy nie chcą z różnych względów zdecydować się na łóżko piętrowe. Może to być podyktowane na przykład sypialnią dziecięcą usytuowaną na poddaszu, gdzie po prostu nie ma możliwości ustawienia łóżka piętrowego.

Jakie sofy rozkładane są najlepsze dla rodzeństwa?

Rodzeństwo w różnym wieku nie musi bawić się razem, ale podczas wypoczynku lubi czuć swoją obecność. Dlatego warto pomyśleć o rozkładanej sofie dla dwójki dzieciaków. Obecnie największą popularnością cieszą się tapczany z wysuwanymi szufladami, które okazują się być drugim łóżkiem. Tak innowacyjne rozwiązanie jest bardzo dobre szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które bardzo lubią spać w bliskiej obecności drugiej osoby. Rozkładany tapczan z wysuwanym drugim łóżkiem zajmuje niewiele miejsca w pokoju, dlatego spokojnie może być zastosowany nawet niewielkich mieszkaniach w bloku. Jego rozmiary są na tyle duże, że następna zamiana łóżek może nastąpić dopiero za kilka lat, gdy dzieci wyrosną już z obecnego modelu. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem planując rozsądne i oszczędne zaaranżowanie przestrzeni w niewielkim mieszkaniu, tak aby dla każdego znalazło się tam wygodne miejsce.

Author: ladne-wnetrza.com.pl