Z czym modnie zestawić łóżko młodzieżowe podwójne? Sprawdź nasze propozycje

Przemyślane wyposażenie pokoju nastolatka powinno sprzyjać wypoczynkowi i zapewniać przestrzeń do codziennej nauki oraz rozwijania własnych pasji. Dlatego rodzice często zastanawiają się, na jakie dodatkowe meble oprócz młodzieżowego podwójnego łóżka warto się zdecydować, aby zyskać funkcjonalną i świetnie prezentującą się aranżację. W poniższym artykule polecimy najciekawsze rozwiązania, które wpasowują się w potrzeby oraz gust młodych ludzi.

Podwójne łóżko młodzieżowe w małym pokoju — jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Niewielkie przestrzenie wymagają dobrze przemyślanych rozwiązań, które zaoszczędzą cenne miejsce, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki do codziennego życia. Dlatego decydując się na łóżko młodzieżowe podwójne w małym pokoju, warto wziąć pod uwagę modele rozkładane lub piętrowe. Wówczas dodatkowe metry kwadratowe wykorzystamy na postawienie biurka, większej szafy czy pojemnej komody. Ponadto w ciągu dnia pokój nie będzie zbyt gęsto umeblowany, co stwarza wrażenie większej przestronności i zachęca do nauki lub wypoczynku.

We wnętrzach o ograniczonym metrażu bardzo dobrze sprawdzają się również łóżka młodzieżowe z dodatkowymi pojemnikami na pościel. Nie jest to rozwiązanie, które zwykle występuje w rozkładanych modelach, ale coraz częściej pojawia się w ofertach producentów, którym zależy zarówno na designie, jak i na funkcjonalności. Takie meble proponuje między innymi Marmex — wyróżniają się one wysuwaną szufladą, w której zastosowano wysokiej jakości prowadnice oraz kółka. Dzięki temu z łatwością wysuną ją nawet dzieci, które mają mniej siły.

Nowoczesne wyposażenie pokoju młodzieżowego, które świetnie komponuje się z podwójnym łóżkiem

Kiedy wybierzemy podwójne łóżko do młodzieżowego pokoju, ze względu na swój rozmiar może stać się ono meblem, które zdominuje całą przestrzeń. Dlatego warto zdecydować się na wyposażenie, które stworzy z nim spójną aranżację i jednocześnie pozwoli nastolatkowi na wyrażenie swojego charakteru poprzez wystrój. Dużą popularnością cieszą się pojemne komody, które zapewniają więcej przestrzeni do przechowywania, oraz otwarte regały, które świetnie sprawdzą się jako miejsce na książki, gry planszowe, zdobyte dyplomy czy różnego rodzaju dekoracje. Ciekawą propozycją są również podwieszane półki, które dobrze prezentują się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach.

Nowoczesne podwójne łóżka młodzieżowe warto również zestawić z pojemną garderobą, która nie wymaga zabudowy. Wewnątrz znajdziemy wiele półek oraz szuflad do przechowywania, które pozwalają na wygodną segregację wszystkich ubrań oraz akcesoriów. Z kolei zewnętrzna strona w zależności od wybranego modelu może pełnić funkcję regału na książki albo dodatkowej komody. Ze względu na przemyślane rozmieszczenie poszczególnych półek i designerski wygląd garderoba ułatwia utrzymanie porządku w młodzieżowym pokoju, a także zachęca do samodzielnego dbania o czystość. Dlatego pomaga w stworzeniu funkcjonalnych i świetnie prezentujących się aranżacji.

 

Współrapca: oltaconceptstore.eu

Author: ladne-wnetrza.com.pl