Kupno mieszkania – z dekoracją czy bez?

Wraz z rozwojem gospodarki, napływaniem zagranicznych inwestorów do Polski, rośnie liczba miejsc pracy, a co za tym idzie – zapotrzebowanie na nowe budynki mieszkalne. Warszawa jest liderem, jeśli chodzi o tempo i ilość świeżo wybudowanych mieszkań oraz tych będących jeszcze w fazie projektu lub w trakcie budowy. Szczególnie obrzeża stolicy, które stały się wielkim placem budowy, pokazują jak wiele dzieje się w branży mieszkaniowej w tym mieście. Ceny mieszkań spadają, inwestorzy i deweloperzy kuszą promocjami, obniżkami i ciekawymi ofertami rabatowymi.
Jedną z ciekawszych ofert, szczególnie dla osób zabieganych, które nie mają czasu samodzielnie urządzać mieszkania, jest wystrój wnętrz wliczony w cenę mieszkania. Deweloperzy dysponują zazwyczaj ofertą, w której prócz mieszkań w stanie surowym są tez gotowe projekty mieszkań.

 

Nie należy pod żadnym pozorem obawiać się, że mieszkanie okaże się wykończone banalnie, nieoryginalnie i “sztampowo”. Zazwyczaj do wyboru projektów jest kilka, kilkanaście, dodatkowo z możliwością wyboru każdego elementu spośród szerokiego wachlarza opcji. Trzeba pamiętać, że w gestii kupującego mieszkanie jest wybór i dopasowanie wszystkich elementów dodatkowych – między innymi dekoracje i tak zwane “bibeloty”, czyli wszystkie te przedmioty, które odpowiadają za nastrój i zaznaczanie “siebie” we własnym mieszkaniu.

 

Gotowe projekty mieszkań mają tę zaletę, że są przygotowywane przez profesjonalistów i zazwyczaj dostosowane tak, aby spełniać różne funkcję, jakich oczekują przyszli właściciele mieszkania. Jedną z najważniejszych cech dobrze urządzonych mieszkań jest ich funkcjonalność – szczególnie w przypadku mieszkań małych, typu studio, które muszą spełniać wiele różnych zadań na małej przestrzeni. Projektanci wnętrz mają swoje tajne sztuczki, dzięki którym wystrój wnętrz takich mieszkań jest jednocześnie interesujący i użyteczny.
Niezależnie od podjętej decyzji dotyczącej wyboru gotowego mieszkania lub w stanie surowym, należy pamiętać, że jest to wybór na lata. Dobrze jest zatem dokładnie przemyśleć i przeanalizować wszystkie opcje i argumenty za i przeciw, by nie żałować podjętej decyzji.

Author: ladne-wnetrza.com.pl