Duże łazienki – urządzanie wnętrza

Urządzenie i wyposażenie dużej łazienki to z jednej strony marzenie wielu, a z drugiej strony wielkie wyzwanie dla właściciela lub projektanta. Im większa powierzchnia tego pomieszczenia, tym więcej elementów można w nim umieścić, ale również trzeba pamiętać o zachowaniu jego funkcjonalności. Więcej elementów to z kolei szansa i możliwość zabawy i gry różnymi materiałami, rodzajami wykończeń, a co za tym idzie stylem, w jakim łazienka zostanie ostatecznie wykończona.
Do dużych pomieszczeń warto jest rozważyć meble łazienkowe na zamówienie. Można wówczas indywidualnie je dopasować, zarówno materiał, kolorystykę, jak również rozmiary, by wykorzystać każdą możliwą przestrzeń. Ważnym elementem tych pomieszczeń są blaty do łazienki, na których montowane są umywalki. Blaty służą również do przechowywania kosmetyków, a także stanowią element dekoracyjny zwłaszcza, jeśli są wykonane z eleganckiego kamienia.

 

Blaty do łazienki nie powinny być zbyt podobne wzorem i kolorystyką do terakoty, by nie sprawiać wrażenia nieinteresującego pomieszczenia – jeden z tych elementów powinien być neutralny, by wydobyć piękno tego drugiego.

Zdecydowanie najlepiej jest zacząć planowanie urządzenia dużej łazienki od wizyty w sklepach branżowych oraz zorientowania się w ofercie i możliwościach. Dobrze jest odwiedzić kilka show room’ów aby móc przekonać się, jaki styl sprawia, że czujemy się swobodnie i komfortowo. Na pewno najwięcej tego typu miejsc jest skupionych w większych miastach, jak np. Warszawa. Warto więc poświęcić jeden dzień na wycieczkę i rozeznanie się w ofercie. Sklepy specjalistyczne oferują również usługi projektantów wnętrz, które szczególnie w przypadku dużych łazienek są nieocenione. Poza ogólnym wrażeniem i koncepcją wystroju ważne są zarówno elementy funkcjonalne, jak i zakres możliwości wykonania konkretnych elementów (ze względu na możliwe ograniczenia budowlane). Specjalista od aranżacji wnętrz łazienkowych będzie potrafił zarówno je wskazać, jak i zaproponować rozwiązania rekompensujące ewentualne problemy.

Author: ladne-wnetrza.com.pl