Mity o projektach DIY

Pomysły: zrób to sam, to te dzięki którym możesz stworzyć swój wymarzony dom przy jednoczesnym poszanowaniu budżetu. Możesz stworzyć wygląd drogich wykończeń i zbudować wysokiej jakości meble za ułamek tego, co zapłacisz w sklepie.
Samodzielne majsterkowanie daje również swobodę. Uwielbiasz tę ławkę, ale chcesz, żeby miała inne nogi? Nie ma problemu! Kochasz tę komodę, ale nienawidzisz jej koloru? Możesz to naprawić! Dzięki DIY masz swobodę tworzenia dokładnie takiego wyglądu, jaki próbujesz osiągnąć.
Ale pomimo wszystkich korzyści, wciąż istnieją osoby, które nienawidzą majsterkowania, tworząc mity o budowaniu własnych mebli. Jakie są mity i dlaczego nie są prawdziwe? Porozmawiajmy o tym!

”Twoje meble do majsterkowania nie przetrwają”

Kiedy niektórzy ludzie słyszą „zrób to sam”, naprawdę odbierają to jako „kiepska konstrukcja”. Zaczynają myśleć o tym, że tylko „profesjonaliści” powinni budować meble.
Jeśli ktoś próbuje ci to powiedzieć, nigdy wcześniej nie próbował majsterkowania. Zastanawiając się np. jak samemu zrobić stolik kawowy możesz wymyślić super rozwiązania: dodać dodatkowe wsporniki, zrobić ciekawe zdobienia, wyciąć wzory i stworzyć niestandardowy kształt oraz rozmiar. Możesz sprawić, że Twoje meble będą bezpieczniejsze i bardziej wytrzymałe niż te, które znajdziesz w sklepach ale też dużo oryginalniejsze.

Robiąc coś samemu tworzysz również meble z prawdziwego drewna. Prawdziwe drewno przetrwa próbę czasu. Laminat? Nie bardzo. Wybór odpowiednich materiałów do budowy mebli do majsterkowania pomoże Ci określić, jak długo będą trwać. Ale założę się, że jeśli zrobisz to dobrze i zaopiekujesz się tym, to przetrwa lata!
Kolejną zaletą tworzenia własnych mebli jest to, że można łatwo wprowadzać modyfikacje lub naprawiać coś w trakcie jego „życia”.

”Twoje meble nie będą dobrze wyglądać”

Wszyscy widzieliśmy zdjęcia lub filmy przedstawiające kompletne majsterkowanie, które kończy się niepowodzeniem i nie jestem tutaj, aby ci powiedzieć, że majsterkowanie jest niezawodne. Te niepowodzenia DIY są prawdziwe, ale wielu z nich można było uniknąć.
W rzeczywistości prawie wszystkim z nich brakowało strategii, aby zmaksymalizować sukces DIY. To prosta strategia, ale z pewnością zwiększa Twoje szanse na stworzenie projektu, który będzie wyglądał naprawdę dobrze.

Podczas wszystkich prób tworzenia trzeba nauczyć się, że „niepowodzenie” jest częścią procesu majsterkowania. Każdy projekt ma te niezręczne nastoletnie lata, ale kiedy już to przejdziesz i zobaczysz efekt końcowy, zapomnisz o niezręcznych etapach! Satysfakcja gwarantowana.

Author: ladne-wnetrza.com.pl