Rozwiązanie problemu przechowywania – wybierz meble na wymiar

Brakuje Ci miejsca do przechowywania w mieszkaniu? Masz wrażenie, że powoli toniesz w kartonach, rzeczach, których po prostu nie masz gdzie schować? Mieszkanie jest małe i po prostu nie pomieści więcej mebli?

Są na to dwa rozwiązania:

Zainwestuj w szafę wnękową – jest to wspaniałe rozwiązanie do małych mieszkań, których właściciele borykają się z problemem braku miejsca do przechowywania kurtek, kartonów, ubrań zimowych/letnich oraz rzeczy typowo przydatnych raz w roku, jak na przykład choinkowe ozdoby świąteczne. Zabudowy wnęk pozwalają zagospodarować i jednocześnie ukryć przestrzeń, z którą, tak prawdę mówiąc ciężko jest zrobić cokolwiek innego, Meble na wymiar zdają się być idealnym rozwiązaniem dlatego, że możesz je dowolnie zaplanować i zdecydować, czy wolisz półki, szuflady, czy może miejsce z drążkiem na wieszaki. Szafy wnękowe są wyposażone w przesuwne drzwi, które idealnie oszczędzają przestrzeń i sprawiają, że niezależnie od tego co jest schowane we wnęce – wygląda to estetycznie. Dodatkowo, takie drzwi można wyposażyć w lustro, które zawsze się przydaje, szczególnie w takich pomieszczeniach, jak przedpokój czy sypialnia. Duże miasta, takie jak Warszawa, skupiają wielu producentów oferujących zabudowy wnęk i z powodzeniem można znaleźć firmę, która wykona zlecenie dobrze i stosunkowo tanio.

Alternatywą, jest zainteresowanie się modnym ostatnio podejściem do życia – minimalizmem. Polega on na tym, że gromadzimy wokół siebie jedynie przedmioty, które są nam niezbędne – a co to oznacza? Po prostu pozbywamy się większości przedmiotów, które posiadamy, oraz (co nawet ważniejsze) nie kupujemy niczego, co nie jest absolutnie potrzebne. Idea minimalizmu odnosi się zarówno do przedmiotów i elementów dekoracyjnych, akcesoriów kuchennych, ale także do odzieży oraz mebli.

Oba pomysły można oczywiście ze sobą połączyć – powstaje wtedy tak zwana opcja idealna! Jednym słowem – zwiększenie powierzchni do przechowywania i zmniejszenie ilości przedmiotów, które trzeba przechować. Taki stan rzeczy z pewnością pomoże utrzymać porządek i da wiele radości mieszkańcom.

Author: ladne-wnetrza.com.pl