Jak przetrwać remont mieszkania?

Planując remont domu lub mieszkania należy przede wszystkim dobrze go zaplanować. Jest to nie lada przedsięwzięcie, trwające czasem nawet do kilku tygodni, które zdecydowanie zaburza codzienne funkcjonowanie i rytm dnia. Nie zawsze udaje się przeprowadzić na czas remontu do innego mieszkania lub domu, stąd właśnie dobry plan logistyczny to podstawa i najważniejszy krok do wykonania, aby przetrwać te kilka nieprzyjemnych tygodni. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto jest skorzystać z firm świadczących usługi remontowo budowlane, przynajmniej w kwestii najcięższych robót, jak likwidowanie lub wstawianie ścianek działowych, remonty podłogi, skuwanie tynków, wymiana parapetów lub okien. Istotne jest tutaj ogromnie skorzystanie z usług wiarygodnej ekipy, działającej szybko, sprawnie i pracującej schludnie zwłaszcza, jeśli nie ma możliwości wyprowadzenia się z mieszkania na okres remontu. Najlepiej jest zacząć poszukiwania wśród znajomych i skorzystać z polecenia dobrej firmy, a jeśli nie ma takiej możliwości – pozostaje internet. Po wyszukaniu odpowiedniej frazy (np. ekipa remontowa Warszawa), powinna pojawić się lista firm wykonujących układanie glazury i inne usługi budowlane w Warszawie. Kolejnym kokiem jest sprawdzenie opinii na temat kilku z nich, i wybranie tej najbardziej wiarygodnej.

Planując remont, dobrze jest wyznaczyć sobie jedno pomieszczenie, lub jego część, na składowanie wszystkich mebli i przedmiotów czasowo usuniętych z remontowanego pokoju. Ulokowanie ich w jednym miejscu powinno usprawnić i ułatwić funkcjonowanie.
Jeśli nie ma możliwości opuszczenia mieszkania na czas wykonywania prac, powinno się planować remontowanie pomieszczeń po kolei – nie więcej, niż jednego w danym czasie. Jeśli natomiast opuszczenie mieszkania jest możliwe, dobrze jest zaplanować pracę tak, aby w kilku mieszkaniach sekwencyjnie odbywały się kolejne prace (pozwoli to na wejście kilku ekip w jednym czasie i zdecydowanie skróci czas prac).

Wszystkie elementy wystroju oraz materiały niezbędne do wykonania wszystkich prac powinny być uzgodnione i zakupione przed wejściem ekipy remontowej.

Author: ladne-wnetrza.com.pl