Dekorowanie sypialni. Wystrój sypialni – na co zwrócić uwagę?

Sypialnia to jeden z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. To tam odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień, i dlatego musi być ono urządzone w sposób absolutnie komfortowy oraz ułatwiający sprzątanie i zapewnienie optymalnych warunków snu podczas nocy.
Zdecydowanie głównym elementem wystroju sypialni jest łóżko. W zależności od stylu wykończenia pokoju (nowoczesny, tradycyjny, vintage… i wiele wiele innych) można wśród licznych propozycji producentów wybrać to idealne. Łóżko drewniane do sypialni sprawdzi się chyba w każdym możliwym stylu pokoju – w zależności od koloru i kształtu jego elementów może być albo nowoczesne, albo bardziej stylowe, vintage.

Dekorowanie sypialni.

W miarę możliwości (jeśli pozwala na to powierzchnia pokoju) dobrze jest zdecydować się na łóżko podwójne, przynajmniej o szerokości 140 cm. Jest ono zdecydowanie wygodniejsze niż nawet najszersze jednoosobowe. Dodatkowo, jeśli model zawiera szuflady lub komory do przechowywania, ich pojemność będzie również większa.
Urządzając sypialnię, należy pamiętać również o funkcjonalności dekoracji okiennych i zastosować takie, które w możliwie największym stopniu zaciemnią pomieszczenie (szczególnie dotyczy to mieszkańców centralnych obszarów większych miast, gdzie oświetlenie w okolicy nocą rozjaśnia mieszkanie).

 

W sypialni powinna znaleźć się również szafa (jeśli nie ma wydzielonej oddzielnej przestrzeni na garderobę), toaletka (szczególnie przydatna do wykonania makijażu) oraz szafki nocne, gdzie można przechowywać książki, drobne przedmioty osobiste a także postawić szklankę wody.
Kolorystyka sypialni powinna być spokojna, stonowana, bez nadmiaru jaskrawych elementów, aby wprowadzić w nastrój do spania i wypoczynku. W pomieszczeniu tym powinno się także unikać żywych roślin, które co prawda w ciągu dnia produkują tlen, jednak w ciągu nocy zużywają go, co może niekorzystnie wpłynąć na jakość snu.
Ostatnim, równie ważnym, elementem sypialni jest oświetlenie. Każda strona łóżka powinna być wyposażona w oddzielną lampkę nocną, jak również ewentualna toaletka z lustrem powinna być dobrze oświetlona.

Author: ladne-wnetrza.com.pl