Często pomijany element wystroju wnętrza – zainstaluj drzwi przesuwne

Podczas planowania urządzania mieszkania lub remontu, najczęściej uwaga skupiona jest na wyborze mebli, koloru ścian, zasłon, podłóg i wielu wielu innych elementów. Nierzadko zdarza się zapomnieć o tym, że drzwi wewnętrzne to także element wystroju i warto jest się im przyjrzeć i może wymienić na nowe lub zaprojektować ciekawe rozwiązanie we wnętrzu, tak jak drzwi przesuwne. Jest to jedno z ciekawszych i bardziej spektakularnych rozwiązań. Niemniej jednak, prawda jest taka, że potrzebują one więcej miejsca, niż drzwi standardowe. Nadają się do raczej dużych pomieszczeń, tam, gdzie “utrata” części powierzchni ściany nie spowoduje, że nie zmieszczą się już meble. Przed wyborem takiego rozwiązania trzeba więc dobrze zastanowić się, czy sprawdzi się ono w konkretnym mieszkaniu ze względu na jego metraż i rozkład. Drzwi szklane przesuwne są fantastycznym rozwiązaniem, dzięki któremu pomieszczenie optycznie się powiększy, a wrażenie przestrzeni będzie dużo większe niż w przypadku drzwi drewnianych.

Drzwi przesuwne są często wykorzystywane w przejściach pomiędzy kuchnią i jadalnią, nierzadko również spotykane w sypialniach (zarówno wejścia do sypialni, jak również przejścia pomiędzy sypialnią, a garderobą lub sypialnią, a prywatną łazienką).

Szukając producenta, wykonawcy drzwi przesuwnych należy zwrócić uwagę na opinie wystawiane mu przez poprzednich klientów, a w miarę możliwości zobaczyć wykonane przez konkretną firmę drzwi w ich salonie pokazowym (tak zwanym show room’ie) – duże miasta, jak Warszawa, mają ich całkiem dużo. Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnej sytuacji, gdzie po opłaceniu zaliczki, w momencie montażu czy odbierania wyrobu może okazać się, że drzwi odbiegają znacznie od oczekiwań kupującego.

Drzwi wewnętrzne przesuwne są nieco droższe od tych klasycznych, ze względu na dodatkowe mechanizmy oraz większy rozmiar, niemniej jednak, jeśli w domu lub mieszkaniu istnieje możliwość, aby je zainstalować, należy to jak najbardziej rozważyć – jest to wspaniały, oryginalny i niestandardowy element wykończenia wnętrza, które na pewno doda mu szyku i klasy.

Author: ladne-wnetrza.com.pl