Żarówki ledowe. Oświetlenie w stylu “EKO”

Życie w stylu “EKO” jest coraz bardziej popularne, nie tylko ze względów ochrony środowiska i natury, ale także ze względu na to, że taki styl życia pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Poza typowymi zmianami, jak wprowadzenie segregacji odpadów, korzystanie z wielorazowego szkła zamiast plastików, zwolennicy ekologicznego stylu życia sięgają coraz częściej po żarówki LED zamiast zwykłych, tradycyjnych. Poza tym, że lampy LEDowe są dużo bardziej oszczędne od tych tradycyjnych, mają jeszcze dodatkowe zalety – doskonale doświetlają pomieszczenia oraz są dostępne w różnych wersjach: mogą emitować światło o różnej barwie – ciepłe (2500 – 3500 K) lub zimne (4100+).
Światło ciepłe sprawia wrażenie pomieszczenia bardzo przytulnego, jest chętnie wykorzystywane w domach i mieszkaniach. Światło bardzo ciepłe jest stosowane raczej do miejsc zacisznych, stref bardzo prywatnych.

 

Ciepłe światło nie za bardzo pasuje do oświetlenia takich pomieszczeń jak łazienka – tutaj, jak również w kuchni, lepiej sprawdzi się światło neutralne (czyli coś pomiędzy ciepłym i zimnym) oraz chłodne. Sprawia ono wrażenie, jasności, podbija odcień bieli często stosowanej w tych pomieszczeniach. Światło zimne i bardzo zimne najlepiej nadaje się do pomieszczeń biurowych, sal szkolnych i innych publicznych przestrzeni, Jest to światło raczej formalne, pobudzające i dobrze wpływa na koncentrację. Dlatego właśnie, w takich miejscach bardzo często są stosowane LEDy.

 

Szeroki wybór oświetleń LEDowych jest na pewno u producentów i w sklepach specjalizujących się w branży oświetleniowej. Lampy LEDowe nadają się nie tylko do oświetlenia pomieszczeń, ale również do podświetlania mebli, blatów, szafek.
Wraz ze wzrostem popularności tego typu oświetlenia, zwiększa się ich dostępność oraz zmniejsza się ich cena. A zatem, warto rozważyć zmianę typu oświetlenia w domu i rozejrzeć się w poszukiwaniu dobrze zaopatrzonych sklepów oświetleniowych, które z pewnością znajdują się w dużej liczbie w większych miastach, jak na przykład Poznań.

Author: ladne-wnetrza.com.pl